درباره زبان ۱۱۸

 

بر آن شدیم تا زبان ۱۱۸ را راه اندازی کنیم، چرا که…

۱- عدم وجود یک مرکز تخصصی پاسخگویی به سؤالات زبان در ایران

یک مرکز تخصصی پاسخگویی به سؤالات زبان در ایران وجود نداشت و مجبور بودیم وقت و انرژی بیشتری را صرف جستجو در سایتهای خارجی کنیم تا پاسخ سؤالات زبانی خود را بیابیم. این موضوع برای ما که مترجم و مدرس زبان هستیم مشکلی جدی نیست، اما برای دوستانی که زبان‌دان نیستند اما سؤال زبانی دارند مشکلاتی را ایجاد می‌کند. این افراد یا در یافتن پاسخ سؤالات زبانی خود به بن‌بست می‌خورند و یا پیدا کردن پاسخ صحیح سؤالات وقت زیادی از آنها می‌گیرد.

۲- احتمال بالای جامع و کامل نبودن پاسخ سؤالات در روش سنتی یافتن پاسخ

در روش سنتی یافتن پاسخ سؤالات رجوع می‌کنیم به افرادی صاحبنظری که به آنها دسترسی داریم. امّا تعداد افرادی که در این روش بتوانند به ما کمک کنند زیاد نیست و در نتیجه پاسخی که ما برای سؤال خود می‌یابیم نمی‌تواند تجمیع نظرات افراد زیادی باشد. زبان ۱۱۸ سعی کرده است محیطی ایجاد کند تا افراد متخصص بتوانند به سؤالات مطرح شده پاسخ دهند. زبان ۱۱۸ نیز در این پاسخگویی مشارکت می‌کند.

متخصصان این گروه سعی می‌کنند در اسرع وقت به سؤالات دوستان پاسخ دهند. همچنین این متخصصان با انتخاب پاسخ‌های صحیح کاربران و یا تجمیع و انتشار پاسخ جامع و کامل برای پرسش، به روند یافتن پاسخ سؤالات سرعت می‌بخشند و کمک می‌کنند تا پاسخی صحیح و جامع و کامل به دست آید .

بنابر آنچه گفته شد، زبان ۱۱۸ ایجاد شده است تا زبان‌آموزان و کاربران عزیز بتوانند به سرعت به پاسخ‌هایی جامع و کامل برای سؤالات زبانی خود دست یابند.

برای دستیابی به این هدف، ما را از همفکری و نظرات سازنده خود بهره‌مند سازید.
منتظر پیشنهادات شما هستیم.